Iga 30 meremiili tagant on sadam

06.03.2017 Kesk-Läänemere programmi 30MILES (30miili) projekti raames arendatakse Eesti ja Soome ida-poolseid sadamaid, sh ka Kelnase ning Leppneeme sadamat.

Soome lahe idaosa sadamate arendamiseks loodud rahvusvaheline koostööprojektis 30 MILES osalevad kuus Soome ja kuus Eesti sadamat. Projekti eesmärgiks on ühtlustada teenindustaset, sadamate turvalisust ja kasutusmugavust ning tulemuseks on kvaliteetne väikesadamate ring iga 30 meremiili tagant ümber Soome lahe.

Projekti lõpptähtaeg on juuli 2018.

Eisma sadamas valmivad ujuvkai ning uus puhkeala, kus on saun, WC, dušši-ja puhkeruum, grilli-piknikuala ning terrass. Laieneb Wi-Fi leviala, paigaldatud on online ilmajaam.

Kelnase ja Leppneeme sadamas on paigaldatud online ilmajaamad ning valmimas on kodulehed. Lisaks tehakse projekti raames Kelnase ja Leppneeme sadama laienduse uuringud (sh topogeodeesia ja ehitusgeoloogia) koos Kelnase sadama laienduse kontseptsiooniga. Leppneeme sadama II etapi raames koostatakse lainemurdja ja sadama laienduse kontseptsioon. Tellitakse eskiislahendus sadamaalade kohta, mis on sisend uuringutele ja põhiprojektile. Kelnase sadamahoone projekt on valmis. Esialgsete plaanide kohaselt valmib see 2018. aastal. Leppneeme sadamahoone projekteerimisega planeeritakse alustada 2017-2018.

Narva sadamas valmib ujuvkai, täiendatakse turvavarustust ning viitasid.

Narva-Jõesuu sadamas valmivad uued vee-, elektri- ja reovee käitlemise süsteemid ning tankla, süvendatakse sadamat. Ehitatakse uus sadamahoone koos tualettide, dušši, saunaga. Külastajad saavad endi käsutusse Wi-Fi võimalused ja pesumasina kasutamise võimaluse ning rajatakse turvavarustuse hoiukoht. Paigaldatakse uued sissesõidujuhised ja täiendatakse sadama kodulehte.

Tallinna Lennusadamas valmib laste mänguväljak ja piknikuala, reovee käitlemise süsteem, paigaldatakse pesumasin ja kuivati ning uued viidad. Hamina Tervasaari sadamas toimub muuli arendus, parandatakse transpordivõimalusi ja arendatakse rohealasid, ehitatakse uus jäätmete käitlussüsteem ja muudetud sissesõidujuhised.

Kotka Vanasadamas valmib uus sadamaala, rekonstrueeritakse muuli, parendatakse vee- ja reovee käitlemist.

Loviisa Laivasilta külalissadamas rekonstrueeritakse muuli, täiustatakse sissesõidujuhised, kujundatakse uued rohealad, rajatakse autoparklad ja luuakse tankimise ning autorendi võimalused.

Porvoo külalissadamas valmib uus teenindusala, jalgteed, rohealad, parkla ning muulid. Paigaldatakse uus energiasäästlik valgustuslahendus, viidad ja virtuaalne infokeskus.

Pyhtää Keihässalmi sadamas valmivad 24h avatud tualetid ja duširuum, ehitatakse ja haljastatakse uus vee-äärne promenaad.

Virolahti Klamila sadamas toimub turvalisema muuli arendus, paigaldatakse uus valguslahendus, ehitatakse karavaniparkla, vee- ja reovee käitluse süsteem ning tankla.

Lisainfo www.merikotka.fi/30miles. 30 MILES projekti rahastab Interreg Central Baltic.

lehekülg viimati uuendatud 29.03.2017

Scroll top top